TÜRKİYE’NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN 5 KARAVAN KAMP ALANI

Karavan sektörü son yıllarda Türkiye’de popüler sektörler arasında en başlarda gelmektedir. Özellikle pandemi süreciyle beraber yükselişe geçen karavan sektörü ile doğru orantılı olarak karavan kamp alanları sayısının da arttığını rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Karavan sahiplerine birçok rahatlık ve kolaylık sağlayan karavan kamp alanları, karavan kullanıcılarının özellikle yaz aylarında en çok tercih ettikleri noktalar halini aldı. Karavan ile nerede kamp yapılır ? Karavan kamp alanları nereler ? Karavan ile nereye gidilir ? gibi sorularınızın cevaplarını bu blog yazımızda sizlere aktarıyoruz.

 Antique Lodge Caravan Camping – Kuşadası

 Yalnızca karavanınızla kamp yapabileceğiniz bir alan olup Kuşadası merkeze 10 dk uzaklıkta olması nedeniyle sizlere birçok kolaylık sağlamaktadır. Bunun yanı sıra işletme içerisinde ortak banyo, WC, havuz, elektrik, su, kış bahçesi, market ve manav gibi olanaklar bulundurması da karavan sahiplerine sağladığı olanaklar arasında yer almaktadır. Ayrıca bir diğer en büyük avantajı ise işletmenin yıl boyunca aralıksız hizmet vermesidir.

Altın Kamp, Burhaniye, Balıkesir

1968 yılından beri faaliyet göstermekte olup Türkiye’nin ilk ve en gözde kamp alanları arasında yer almaktadır. Ayrıca karavan imalatına ve kullanımına uzun yıllar önce başlamış Alman karavan kullanıcılarının tatil rotasına girmeyi başarmıştır. Öte yandan denize sıfır koy alanın olması özelliğiyle de karavan kullanıcılarının en uğrak noktası halini almıştır.

AKTUR ÇADIR VE KARAVAN KAMPI, DATÇA

Denize girmek için özellikle tercih edilen karavan kamp alanlarından olup biri büyük biri küçük toplamda iki koya sahiptir. Denizin dalgasız olması ise kamp alanın en büyük avantajlarından birisidir. Kamp alanı olarak görülse de Datça Aktur içerisinde bankamatik, eczane, sağlık ocağı, postane, fırın, 2 migros, 3-4 restoran, 1 club, 1 restoran-bar, bisiklet kiralayan 2 yer, jetonla çalışan makinelerden oluşan bir çamaşırhane, yelken okulu ve tenis okulu gibi olanaklardan sağlamanın yanı sıra siteye ait ambulans, çöp aracı ve itfaiye gibi birçok geniş olanaklar sağlamaktadır. Bu bölgenin en büyük özelliği karavan kamp alanınızı küçük bir şehre dönüştürmüş olmalarıdır.

Yedigöller Milli Parkı – Bolu

Doğa ile baş başa kalacağınız milli parkta karavan kampı hazının en üst noktalarını yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz. Milli park içerisinde wc,su ve elektrik bulunurken duş imkanı ise mevcut değil. Kampçılar su ihtiyaçlarını milli park içerisinde bolca bulunan çeşmelerden giderebiliyor. Ana imkanlar sağlanmış olsa da belli başlı imkanların olmaması sizleri doğayla baş başa bırakıp gerçek bir karavan kampı deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Kapadokya Kaya Kamping – Göreme

Karavan kampçıları tarafından oldukça sevilen yerlerden biri olan kamp alanında duş, WC, ortak mutfak ve elektrik bulunuyor. Öte yandan vadi manzaralı terasıyla birlikte sizleri karavan kampınızda eşsiz göreme manzarasıyla baş başa bırakıyor.

Siz de kamp hayatının tadını karavanınızla çıkartmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçin!

Comments are closed.