lionsconceptgermany_com_marmara_bolgesinde_karavanla_gezilecek_yerler

Marmara Bölgesinde Karavanla Gezilecek Yerler

İstanbul’a ve çevre illerine yakın Marmara bölgesindeki karavanla kamp yapabileceğiniz yerler:

Bozcaada

Bozcaada, Türkiye’nin üçüncü büyük, Ege Denizi’nde ise Gökçeada‘dan sonra ikinci en büyük adası ve Çanakkale iline bağlı bir ilçedir.

Popülerliğinin artmasına rağmen hala güzel olan Bozcaada karavancılar için önemli yerlerin başında. Adadaki kamp alanları ve Ayazma Plajı karavancılar için oldukça bilindik ve uygun yerlerden.

Silivri

Silivri, Marmara Bölgesi’nde bulunan İstanbul iline bağlı bir ilçedir.

Çocuklu kampçıların ve günübirlikçilerin tercih ettiği kamp alanlarının bir çoğu da Silivri’de yer alıyor. İhtiyaçlarınız için tuvalet duş ve market gibi alanların yakınlığı, canlı müzik gibi eğlenceli imkanların bulunması; burayı karavanla gezilecek yerler denince ilk akla gelen konumlardan biri haline getiriyor.

Assos

Assos Çanakkale’de Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunuyor. Bu konumu orayı oksijen deposu olarak anmak için yeterli bir sebep. Ayrıca Çanakkale sahillerinin, Türkiye’nin en temiz deniz sahillerine sahip olduğu bizzat söyleyebiliriz.

Herkesin aklına temiz denizler sahiller deyince Ege ve Akdeniz sahilleri gelebilir. Bizim düşüncemiz gerek su altı zenginliği, gerek sahil ve deniz suyunun temizliği açısından en temiz alanların Çanakkale’de olduğu yönünde. Suların nispeten soğuk olmasının çok fazla tercih edilmeyip temiz ve bakir kalmasına fayda sağladığını düşünüyoruz.

Gökçeada

Yine Çanakkale kıyılarında bulunan Gökçeada, karavanla gezilecek yerler listemize içerisindeki sportif etkinlikler ve sosyal imkanları ile yerleşiyor. Karavan kampınızı yaparken gün içerisinde windsurf (rüzgar sörfü), kitesurf (uçurtma sörfü) gibi etkinlikleri deneyimleyebilirsiniz. Adanın yabani kekikler sayesindeki kokusuyla gün boyunca ciğerleriniz bayram ediyor. Zeytinliköy ve Dereköy’deki Rum yapımı taş yapılar arasındaki restoran ve kafelerde farklı lezzetler tadabilirsiniz.

Eğer siz de karavan imalatı düşünüyorsanız veya karavan kiralamak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Comments are closed.