KARAVANLARDA TUVALET SİSTEMİ

Karavan yapımında diğer konulara göre daha basit olarak görünse de içine girildiğinde belli bir karmaşıklığı olan ve seçim konusunda bizleri tereddütte bırakan konulardan birisi de hangi tuvalet sistemini kullanacağımızdır. Ülkemizde karavan sektörünün yeni yeni çıkışa geçmesinden dolayı yeterli miktarda karavan kamp alanı mevcut değildir. Bualanlarda bulunan atık toplama alanları tuvalet boşaltımı için ideal yerlerdir. Fakat kamp alanlarının sayısının az olmasıbizleri karavanımızda tuvalet seçimi yaparken doğa şartlarına göre bilinçli şekilde hareket etmemize yönlendirir.

MACERATÖRLÜ TUVALET

Ev tuvaletine en yakın konforu sunan tuvalet çeşidi olup atıkları bir pis su deposuna pompa ile iletimini sağlayan sistemdir. Boşaltımı otomatik olup kamp alanları dışında mazgallara da dökülmesi sağlanmaktadır. Fakat ülkemizde kamp alanlarının sayısının az olması nedeniyle bu sistemi seçerken doğa koşullarını ve uygunluğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

KASETLİ TUVALET

Maceratörlü tuvalete göre avantajı atık deposunu kendinizin çekip döküm işlemini sağlayacağınız için daha çok atık döküm alanı bulmanızı sağlamaktadır. Avrupa tipi tuvalet olarak bilinen bu sistem genel olarak Avrupa ülkelerinde kabul görse de ülkemizde son yıllarda kullanımı artmıştır.

PORTATİF TUVALET

Bu sistemin en büyük özelliklerinden biri karavan kullanıcısının bütün sistemi kucaklayıp taşımasının mümkün olmasıdır. Dezavantajı ise atık su kısmının küçük olmasından dolayı sık sık karavanınızı durdurup boşaltımı sağlamanız gerekecektir.

Sizler de karavanlarınızda ısınma problemi yaşamak istemiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. İstediğiniz ısınma yöntemini sizler için araçlarınıza ekliyoruz!

Comments are closed.