KARAVANLARDA MUTFAK SEÇİMİ

Karavanlarda iç tasarımınızı yaparken, karavan yaptırdıktan sonraki hayatınızda günlük yaşamınızı çoğunlukla karavanınızın içerisinde geçireceğiniz için mutfak seçimine oldukça önem vermelisiniz. Öte yandan bir karavana sahip olduktan sonra çıkmış olduğunuz tatil süresi boyunca sürekli olarak dışardan yemek söylemek hem ekonomik durumunuz hem de sağlığınız açısından faydalı olmayacaktır. Bu doğrultuda karavanınızı yaparken veya yaptırırken mutfak seçiminde kullanılabilirlik ve uzun ömürlülük seçimine özen göstererek bu özelliklere sahip olabilmek için kaliteli ve kullanışlı yapı malzemeleri seçmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki yazımızda sizlere kullanışlı ve uzun ömürlü bir mutfağa sahip olabilmek için bazı tavsiyeler vereceğiz.

Mutfak Dolaplarınızı Yaparken Ağaç Seçin!

Karavan iç yapımında entegre malzemeler yerine ( mdf, sunta vb.) organik olan ağaç malzemeleri kullanmanız sizler için daha faydalı olacaktır. Bu sayede mutfak dolaplarınız ve diğer mutfak bölümleri oldukça kullanışlı ve estetik duracaktır.  Öte yandan karavan mutfak dolaplarınızda ağaç kullanırken bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu doğrultuda yapılacak olan dolapların üzerine uygulanacak boyaların tamamının doğal su bazlı ve transparan boyalar olmasına dikkat etmenizde fayda var. Öyle ki bu boyalar hem insan dostu hem de çevre dostu boyalar olduğu için sağlığınız ve çevreniz için seçilmesinde oldukça büyük bir önem taşır. Ayrıca bu tür boyalar kanserojen madde içermeyen ve tamamen ağaç köklerinin ve toprağın yardımı ile yapılan solüsyon temelli boyalardır. 

Mutfak dolapları seçiminde ağaç kullanımı önem taşımaktadır. Fakat bu ürünler dış mekân ürünü özelliği taşıdığı için özellikle su gören yüzeylerde tercih edilemez. Öyle ki mutfak tezgâhı ve banyo içi ahşapları sıklıkla su ile temas edeceği için bu yüzeylerin suya karşı yalıtımlı olması gerekmektedir. Bu doğrultuda mutfak tezgahı ve banyo içeresinde ( koryen, marin kontro plak vb.) suya dayanıklı, aşınmaz ve kabarmaz ürünler kullanmanız bu alanları uzun ömürlü ve kullanışlı bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Dolap Kapaklarında Bombe Kapak Seçimi

Karavan içi dolapların kapaklarında bombe kapak seçmeniz hem hareket halinde oluşabilecek yaralanmaları önlemek hem de daha fazla depolama alanı sağlayacağı için dolap kapaklarında bu tür kapakları seçmeniz sizler için daha faydalı olacaktır. Bombe kapaklar aynı zamanda uçak tipi depolama özelliği kazandıracağı için araç içi ferahlığı da oldukça üst seviyeye çıkaracaktır.

Sizlerde konforlu ve uzun ömürlü mutfakları olan karavanlara sahip olmak istiyorsanız bize ulaşın!

Comments are closed.