KARAVANLARDA ISINMA SİSTEMLERİ

Bir aracı karavana çevirirken seçim konusunda önem teşkil eden konulardan biri de ısınma sistemini seçmektir. Birçok insan yaptırdığı veya yaptığı karavanını yaz aylarında deniz kenarında, ormanlık alanlarda, koylarda, kamp yerlerinde vb. alanlarda kullanmayı tercih ettiği için bu mevsimde ısınmaya pek de ihtiyaç duymaz. Fakat karavanını kış aylarında kullanmak isteyenler mutlaka bir ısınma sistemine ihtiyaç duyacaklardır. Karavanda ısınma yöntemleri, karavanda nasıl ısınılır, karavanda ısınma sistemi nasıl diye düşünenler için bu yazımızda ısınma sistemlerinden bahsettik.

WEBASTO

Halk arasında Webasto bilinen ısınma sistemi aslında bir kabin ısıtma türü olup ismini üretildiği firmadan almaktadır. Kabin ısınma sistemi olan webasto; tekneler için üretilmiş olup, deniz seviyesinde ısınma sağlamasından dolayı oldukça sağlıklıdır. Bunun yanı sıra rakım yükseldikçe cihazın performansı da buna oranla düşüş yaşayacaktır. Genel olarak karavan kullanıcıları tarafından webasto sağlıklı bir sistem olarak görülmektedir.

KLİMA SİSTEMİ

Araç kliması ısınma konusunda verimli olsa da aracın çalışmadığı durumlarda çalışmamasından dolayı dezavantajlı bir durum yaşatmaktadır. Diğer yandan tavan kliması tercihi ise aracın tavanında ekstra yer kaplayacağı ve 220v enerji almadan çalışır vaziyette olmadığından dolayı sizleri belli alanlara mahkûm edecektir. Bu durum da sizi tatil rotanızdan biraz feragat etmek zorunda bırakacaktır.

COMBİ SİSTEMİ’NİN AVANTAJLARI

Combi sistemi karavanlara uyumlu yapısı ve verimliliği noktasında en çok tercih edilen ısınma sistemleri arasında yer almaktadır. Birden çok çıkış noktasına sahip olduğu için karavanınızın hemen her alanına ısı ulaşımını sağlayacaktır. Ayrıca su ısıtması görevi de sağladığı için ekstra bir cihaz kullanmanızın önüne geçerek sizi birçok konuda avantajlı duruma getirecektir.

Karavanlarınızda ısınma problemi yaşıyorsanız hemen bizimle iletişime geçin!

Comments are closed.