Karavanla Seyahat Etmek İçin 5 Neden

Karavanla Seyahat Etmek İçin 5 Neden

Başlangıçta herkesin bir hayal olarak gördüğü, ancak biraz uğraşla kolayca gerçeğe dönüşebilecek bir şey karavan. Seyahat seçenekleri oldukça geniş bir yelpazede seyrederken birçok kişinin içinde bir yerlerde karavanla gezme arzusunun bulunması çok da şaşırtıcı bir durum değil aslında. Peki ama neden karavan? Karavan denince bizi bu kadar heyecanlandıran şey ne? Karavan üretimi nerede yapılır ? İstediğim karavanı bulabilir miyim ? Karavan tasarımı, üretimi ve karavan ile seyahat etmek nasıl gibi sorularınızın cevabını bu blog yazımızda sizlere aktarmaya çalıştık.

     1.    Bir noktaya bağlı olmadan gezebilme

Parasını önceden ödediğiniz için beğenmeseniz bile mecburen günleri doldurmak zorunda olduğunuz bir otelde kalma fikri işkence gibi geliyor, öyle değil mi? Hatta “Buraya gelmişken keşke şuraya da gitseydik” deyip otelinize uzak olduğu için gidemediğiniz yerlerin içinizde ukde kaldığı da olmuştur. İşte karavanla seyahat ettiğiniz zaman böyle bir dert yok. Tatile geldiğiniz yeri beğenmediniz mi? Beş dakikada toplanıp gidebilirsiniz. Aklınıza başka bir yer mi geldi? Dakikasında yola çıkabilirsiniz. Karavanda bağlılık yok. Siz nereye isterseniz, karavan oraya! Evinizi her yere taşıyabilirsiniz 🙂

   2.    Ekonomik Koşullarda Seyahat Etme

Seyahat ederken harcanan paralar malum. Molasıydı, gezmesiydi, oteliydi derken cüzdanlar çoğu zaman boşalıyor. Fakat karavan öyle mi? Karavan seyahatleri oldukça anlayışlıdır, öyle cüzdanınızı çat diye boşaltmaz. Karavanla gezerken hiç mi para harcamıyorsunuz? Tabii ki harcıyorsunuz. Bir kere hiçbir şey olmasa bile benzin gideri var. Ama şartlar kesinlikle daha ekonomik. Yatağınız, dinlenme alanınız, mutfağınız her şey dahil olduğu için ekstra ödemeler çok fazla can sıkmıyor. Hele bir de yanınızda arkadaşlarınız varsa oldukça ekonomik koşullarda seyahat etme imkanı doğuyor.

   3.  Konforlu ve Güvenilir

Karavan deneyimini ilk kez yaşayacak olan kişilerin kafasında otomatik olarak “Karavanda rahat edebilir miyim?” ya da “Karavan yeteri kadar güvenilir mi?” gibi sorular oluşuyor. Her iki sorunun da yanıtı kocaman bir evet! Karavan içerisinde ev ortamı sunduğumuz için evinizdeki konforu tamamen sizlere sunuyoruz! Güvenilir, kaliteli ve ince işçilik ile hem konforunuzu düşünüyoruz hem de güvenliğinizi düşünüyoruz.

     4.    İstediğiniz yerde konaklayabilme özgürlüğü

Diyelim ki keyfiniz geldi ve yola koyuldunuz. Bir de giderken ne gördünüz? Şirin mi şirin bir manzara. Çekin sağa, manzarayı izleyin. Masanızı kurup yemeğinizi yiyin. Sonra o manzara karşısında mis gibi bir uyku çekin. Hem de kendi yatağınızda. Dünyanın neresine giderseniz gidin böyle bir imkânı karavan dışında başka bir tatilde bulamazsınız. 

     5.    Seyahat sırasında çalışma imkanı

Tatile çıkmış olsanız da yapmanız gereken işler peşinizi bırakmıyorsa ya da işkolikseniz karavan bu konuda da avantajlı. Eğer işiniz olursa sağa çekip işinizi halledebilir; ardından yola devam edebilirsiniz. Yanınızda arabayı kullanabilecek bir başkası varsa o halde geçip arka tarafa sanki evinizin salonundaymış gibi konforlu ve sakin kafayla rahatlıkla çalışabilirsiniz. Aslında karavan, minimal bir yaşam tarzıyla mutlu olabilecek herkese sayısız seçenek sunan bir yaşam alanı. Eğer aklınızın bir köşesinde karavanla seyahat etme fikri varsa bunu mutlaka değerlendirin. Hem hoşlanmasanız bile neticede deneyim deneyimdir.

Evinizi yollara taşıyoruz sizlere hayalinizdeki karavanları üretiyoruz! Hemen bizimle iletişime geçin ve hayallerinize ulaşın!

Comments are closed.