KARAVANDA TENTE SEÇİMİ

Karavan yapımında tercihinde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi de tente seçimidir. Çoğu karavan sahibi olacak kişi, seçim konusunda genellikle araç içi donanımlara önem verirken karavan dışı donanım seçimlerinde genellikle aceleci davranır. Bu doğrultuda araç dış donanımında yer alan tente seçiminde çoğu karavan sahibi aceleci davrandığı için bu konuda genellikle yanlış tercih yaparak uzun yıllar boyu kullanacağı karavanında yaptığı hatalı seçim konusunda dezavantajlı duruma düşer. Bu doğrultuda da özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanacağı tenteden doğan sorunlardan dolayı tatilini yarıda kesmek ya da tatilini tente olmadan geçirmek zorunda kalacaktır. Aşağıdaki yazımızda sizlerin bu hatalara düşmemesi adına tente modelleri hakkında bilgi ve bu doğrultuda bazı tavsiyeler vereceğiz.

Karavan tente modelleri farklılık göstermektedir. Bu modeller karavan kullanımında kullanılan araçların farklılığının yanı sıra yerli ve ithal marka ve bu doğrultuda manuel ve otomatik özellikte olmak üzere çeşitli gruplara ayrılmaktadırlar.

Tente Modelleri

Motokaravan, Çekme karavan ve diğer karavan modelleri için farklı ebatlarda ve modellerde birçok karavan modeli bulunmaktadır. Genel olarak ayrıldıkları en belirgin özellik ise Otomatik ve Manuel olarak ayrılması noktasıdır.

Manuel Karavan Tentesi

Manuel tenteler herhangi bir elektrik aksanı olmadan, tente aparatı ile açma ve kapama yöntemiyle kullanılan bir tente modelidir. Ayrıca fiyatların ekonomik olması ve özellikle ithal ürünlerin oldukça kullanışlı olması bu tente modelinin en çok tercih edilmesini sağlayan unsurlar arasında yer almıştır.

Otomatik (Elektrikli) Karavan Tentesi

Elektrikli tenteler araç içinden alacağı elektrik enerjisiyle otomatik olarak açılıp kapanmaktadır. Bu tarz modellerin kullanımı ise araç içi buton veya uzaktan kumanda ile sağlanmaktadır.

Son olarak tüm bu bilgiler ışığında satın alacağınız veya yaptıracağınız karavanınızda özellikle yaz aylarını karavanınızın tentesi altında ferah ve konforlu bir tatil geçirmek istiyorsanız bu konuda aceleci davranmamanın yanı sıra akıllıca bir seçim yapmanız gerekmektedir. 

Sizlerde kaliteli tentelere sahip olan konforlu bir karavana sahip olmak istiyorsanız bize ulaşın!

Comments are closed.