Su Tesisatı

Karavanda Su Tesisatı Nasıl Yapılır

“Karavanda yaşamak isterim ama çekincelerim var” diyorsanız blog yazılarımız ile bu çekincelerinizi gidermeye çalışacağız. Karavanda su tesisatı nasıl yapılır ? Karavanda su tesisatı olur mu ? Karavanda su tesisatı nerede yapılır ? İşte tüm bu sorularınızın cevabını bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Karavanda su tesisatına başlamadan önce aracınıza uygun bir su tesisatı projesi çizmeniz gerekmektedir. Öte yandan karavan su tesisatı malzemelerinizin tamamının hazır halde olması gerekmektedir. Aksi taktirde eksik bir malzeme olması hali, işin plan ve programını aleyhinize değiştirebilir. Ayrıca tesisatın döşenme noktasında elinizi kolunuzu bağlayabilir. Bu tür aksiliklerle karşılaşmamak için sıkı bir tedarik zinciri oluşturmak sizi hem işçilik hem de yapılacak işçilik süresinin kısaltılmasında öne geçirecektir.

HİDROFOR

Karavan su tesisatının en önemli unsurlarından biri hidroforlardır. Karavanda özellikle banyo ve mutfak su tesisatında sıcak su sistemi kullanılacaksa hidrofor olmadan bu sistemin kurulması mümkün değildir. Ayrıca ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde bir hidrofor seçmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

SU DEPOSU SEÇİMİ

Karavanda su deposu seçimi oldukça önemlidir. Seyahat halinde üretimden kaynaklı sorunlar yaşamamak için su depo kalitesini ve üreticinizi özenle seçmeliniz.

TEMİZ SU DEPOSU

Karavanda bütün temiz su ihtiyaçlarınız bu depo tarafından karşılanacaktır. Temiz su deposu karavana montelendiği taktirde hidroforlar suyu depodan çekip, batarya/musluk, duş başlığı, çamaşır makinası vb. ekipmanlara ulaşımını sağlayacaktır.

ATIK SU DEPOSU SEÇİMİNE DİKKAT EDİN

Karavanlarda iki tür boşaltım sistemi bulunmaktadır. Bunlar; kasetli tuvalet ve maceratörlü tuvalettir. Kasetli tuvalet, Avrupa tipi boşaltım sistemi olarak bilinen bir sistem olup bu sistemde depo boşaltımı araç sahibi tarafından yapılacağı için depo kapasitesi maceratörlü tuvalete oranla çok daha az olacaktır. Maceratörlü tuvalet ise otomatik boşaltım sistemine sahip olduğu için daha fazla depo kapasitesi barındırmaktadır. Bu nedenle depo seçiminde ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmeyi unutmayın.  

Eğer siz de araçlarınızı hayallerinizi kaliteli malzeme ve işçilik ile karavana dönüştürmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin!

Comments are closed.