lionsconceptgermany_com_karavan_surme_ipuclari

Karavan Sürme İpuçları

İster karavan sahibi olun ister karavanı kiralamış olun, karavan kullanmaya yeni başladıysanız dikkat edilmesi gereken noktaları es geçmemenizi öneririz. Peki, karavanı güvenle sürmek için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Araç Hakkında Ayrıntılı Bilgi Alın

Hız limitlerine uygun bir şekilde sürüş gerçekleştirmek ve trafik kurallarına uymak tabii ki güvenlik için olmazsa olmaz. Fakat bunun yanı sıra aracın özelliklerini ve hangi özelliği nasıl aktif hale getireceğinizi bilmek, sürüş sırasında dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemli. Bu sebeple kiralama yapacağınız firmanın yetkilileri ve aynı model aracı kullanan karavan sürücüleri ile bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

Araca Alışmak İçin Kısa Sürüşler Gerçekleştirin

Bilmek önemli, ama deneyimlemek de şart! Yeni bir araca sahip olduğunuz ilk dönemleri düşünün. Bu süreçte araca alışmak, sunduğu yol görüşünü benimsemek için belirli bir zamana ihtiyacınız olabilir. Aynı durum karavanlar için de geçerli!

Bildiğiniz gibi karavanlar, motokaravan ve çekme karavan olmak üzere ikiye ayrılıyor. Motokaravanlarda aracın sahip olduğu yükseklik doğrultusunda hakimiyet, çekme karavanlarda ise hareket alanı doğrultusunda sürüş yapmaya alışmak gerekiyor. Dolayısıyla hangi tip karavanı tercih ederseniz edin, öncelikle bu farklı deneyimleri benimsemeniz şart. Bu alışma sürecini uzun yolda deneyimlemek ise oldukça zorlayıcı olabilir.

  • Bu nedenle araca alışma aşamasını daha güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için trafiğin az olduğu saatlerde, yoğunluğun az olduğu yollarda, en uygun şartları sunan hava koşullarında sürüşler yapabilirsiniz.
  • Çok engebeli ve kavisli olmayan alanlarda sürüş yapmak da yeni başlayanlar için karavan sürme tüyolarından biri.

Dar Alanlara Park Etmekten Kaçının

Karavan kullanmaya yeni başlayanları zorlayan şeylerin başında park yapmak geliyor. Özellikle çekme karavan kullananlar bu süreçte zorlanabiliyor. Karavanları park ederken geniş alanlar tercih etmek, herhangi bir kazaya sebep olmamak için son derece önemli. Hatta karavan kamp alanlarını tercih ederek hem park işlemini daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilir hem de bu alanlarda karavan kültürünü hakkıyla yaşayabilirsiniz!

Lion’s Concept ile yollardaki eviniz için hemen bizimle iletişime geçin.

Comments are closed.