karavan_galeri34

Karavan Seyahatinde Bilinmesi Gerekenler

“Karavan seyahatine çıkmadan önce nelere dikkat etmeliyim ?” diyorsan doğru yerdesiniz. Karavan seyahatine çıkmadan önce yapmanız gerekenler bu yazımız da olacaktır.

 

1 Kendinize uygun karavanı seçin

Yolculuk öncesinde, yolculuğunuzu planlarken kaç kişi ve nereleri ziyaret edeceğiniz önemlidir. Eğer seyahatinizi az kişi ile gerçekleştirecekseniz. Küçük bir karavan sizin işinizi görecektir. Bunun yanında seyahat edeceğiniz bölgeler ve yerler de size nasıl bir konfor sağlamasını istediğiniz de size karavan seçiminde yardımcı olacaktır.

Karavan modeli hakkında yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

2 Rotanızı belirleyin

Karavan seyahatlerinde en keyifli olan özgürlük olsa da siz yola çıkmadan rotanızı çizmenizi tavsiye ediyoruz. Süprizler ile karşılaşmamak için rotanızı belirleyip (Yurtdışı rotanız var ise pasaport yanınızda olsun ve Vize durumunuzu kontrol edin. ) çıkmanız size fayda sağlayacaktır.

 

3 Gerekli Ekipmanlarınızı Yanınıza Alın

Yolda ihtiyaç duyabileceğinizi düşündüklerinizi liste yaparak seyahatten önce tedarik etmenizde fayda olacaktır. Bu ekipmanlar kaç kişi seyahate çıkacağınıza göre değişiklik gösterebilir. Eksiksiz bir liste hazırlamanız size yolculuğunuz boyunca rahat etmenizi sağlayacaktır.

Örnek : Fener, uzatma kablosu, temizlik malzemesi vb

 

4 Güvenlik Önlemlerinizi Alın

Yolculuğunuz esnasında ıssız yollara girebilir. İstenmeyen yerlerde konaklayabilirsiniz. İstenmeyen kazalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumlar için yanınızda mutlaka ilk yardım çantası bulunsun.

5 Elektrik ve Su

Karavan yolculuğunuz boyunca elektrik ve su her zaman önceliğiniz olacaktır. Gerekli teknik ekipman ve depolamayı seyahatinize çıkmadan mutlaka yapmalısınız.

Comments are closed.