KARAVAN KİRALARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Pandemi dönemiyle yükselişe geçen en büyük sektörlerden bir şüphesiz karavan sektörüdür. İnsanlar toplu ve kalabalık otellerin aksine yalnız veya ailecek doğayla baş başa kalmayı bunu da karavanlarla daha lüks bir hale getirmeyi hedeflemeye başladı. Bu doğrultuda bir karavan satın alma gücüne sahip olamayan veya belirli bir süre kullanmayı hedefleyenlerin çoğunlukla karavanları kiralama yoluna başvurduklarını görmekteyiz. Karavanla tatil yapmak birçok insanın hayalidir, bu hayali gerçekleştiremeyenler kısa süreliğine de olsa kiralama yoluyla hayallerini gerçekleştirmeleri mümkün. Karavan nasıl kiralanır ? Karavan kiralama, karavan kiralama fiyatları gibi sorularınıza cevap bulmak istiyorsanız hemen BLOG yazımızı okuyabilirsiniz.

HANGİ EHLİYETE SAHİP OLANLAR KARAVAN KULLANABİLİR?

Yönetmelik gereği karavanları B sınıfı ehliyet sahibi kişiler kullanabiliyor. Fakat burada da bir ön koşul görmekteyiz. Kiraladığınız karavanının 3500 kilogram altında olması gerekiyor. Eğer karavan 3500 kilogram üstü ise C sınıfı bir ehliyetle aracı sürmenize izin veriliyor. Bunun dışında birçok karavan firması kendi şartlarını belirlemektedir. Özellikle ehliyet sahibinin ehliyetini uzun süre önce almış olmasına bakılmaktadır. Genel olarak birçok karavan firması kiraya verdiği aracın da daha sağlıklı bir şekilde geri dönmesi için en az 3 yıllık ehliyet şartı koymaktadır.

KİRALAYACAĞINIZ KARAVANI İHTİYAÇLARINIZ DOĞRULTUSUNDA SEÇİN!

Kiralayacağınız karavanın kişi kapasitesi ve ebatları sizler için oldukça önemli bir konudur. 4 kişi ve üzeri bir aileye sahipseniz normal ebatlarda bir araç seçmeniz yanlış olacaktır. Kalabalık aileler için genel olarak 17 m3 olup ranza sistemli ve oturma grubu masasının aynı zamanda yatak olabilme özelliğine sahip belirli firmalar vardır. Bu tarz firmalardan ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçmeniz size fayda sağlayacaktır. Ayrıca can güvenliğiniz için özellikle de araç seyir halindeyken büyük bir önem arz eden emniyet kemerlerinin sağlamlığını ve aracın içinde olmasına dikkat etmeyi unutmayın.  

Karavan kiralamayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin.

Comments are closed.