KARAVAN KAMPI YAPARKEN KULLANILACAK EN İYİ 4 MOBİL UYGULAMA

Karavan kampı yapmak birçok doğa severin başlıca hayalleri arasında yer almaktadır. Bu hayali bir karavan kiralayarak veya satın alarak deneyimleme ve gerçekleştirme imkanına sahip olanların sayısı oldukça fazladır. Bu doğrultuda yapacak olduğunuz karavan kampınızda kalabalık şehir ve ortamlardan uzaklaşarak doğayla baş başa kaldığınızda yanınıza alacağınız telefonunuza indireceğiniz birkaç mobil uygulama ile karavan kampınızı daha keyifli ve kaliteli hale dönüştürme imkanına sahip olacaksınız. Aşağıdaki yazımızda sizlere yapacak olduğunuz karavan kampınızı daha kaliteli ve daha keyifli hale getirecek birkaç uygulamanın tanımını ve bu uygulamalar hakkında bazı tavsiyeler vereceğiz.

SkyView Kamp Uygulaması

Karavanınızla çıkacak olduğunuz tatilde rotanız gereği konakladığınız yerde geceleri gökyüzündeki eşsiz manzarayı tüm hatlarıyla görmenizi sağlar. Kalabalık şehirlerde yaşayan insanlar genellikle geceleri oluşan ışık kirliliğinden dolayı gökyüzündeki yıldızları dahi göremez. Karavanınızla doğaya çıktığınızda ise geceleri konakladığınız yerlerde gökyüzündeki yıldızları çıplak gözle de görebilirsiniz. Fakat bu uygulama sayesinde kameranızı açarak gökyüzündeki bütün yıldızları ve yıldız haritalarını gözlemleme imkânı bulmuş olacaksınız. Ayrıca uygulama temel olarak telefonunuzun GPS servisini kullanır ve konumunuzu izler.

Spotify

Karavan kampı fiziksel olarak dinlenmenizi sağlamanın yanı sıra mental olarak da sizi oldukça dinlendirecek ve tazeleyecektir. Hepimiz müziğin ruhun gıdası olduğunu bilmekteyiz. Karavan kampınızda doğayla iç içe kaldığınız zaman indireceğiniz bu uygulama sayesinde kendi çalma listelerinizi oluşturup dinleyeceğiniz müziklerle doğa hayatının tadını çıkarıp ruhunuzu yenileyebilirsiniz.

Dark Sky Weather Kamp Uygulaması

Karavanınızla tatil rotanızı belirleyip yola çıktığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi de hava durumunun nasıl olacağıdır. Mobil cihazlarınıza indireceğiniz bu uygulama sayesinde konakladığınız her yerde hava durumunu ve iklim koşullarını öğrenebilirsiniz. Bu doğrultuda hava durumunu ve iklim koşullarını bilmek sizlere büyük kolaylık sağlamanın yanı sıra tatil rotanızı değiştirme veya önlem alma imkânı sunacaktır. Fakat uygulamanın tek dezavantajı ise yakın zamanda Apple tarafından satın alınıp Google Play Store’dan kaldırılmış olmasıdır.

Fishbrain – Balıkçılık Uygulaması

Uygulamanın iki tür sürümü mevcut olup ücretli ve ücretsiz olarak ayrılmaktadır. Karavanınızla çıkacak olduğunuz tatilde deniz veya nehir kenarında konaklıyorsanız ve yemekte balık yemek isterseniz bu uygulamayı indirmenizi tavsiye ederiz. Uygulama bulunduğunuz yerlerdeki balık haritalarını göstermenin yanı sıra balıkçılar için bir tür sosyal medya görevi görmektedir. Bu doğrultuda tuttuğunuz balıkları diğer balıkçılarla da paylaşıp sizden sonra bulunduğunuz yerde konaklayacak kampçılara da yardımcı olmanızı sağlayacaktır.

Sizlerde keyifli ve kaliteli bir karavana sahip olmak istiyorsanız bize ulaşın!

Comments are closed.