KARAVAN ALMAK İSTEYENLERİN EN ÇOK YAPTIĞI HATALAR

Karavan almak veya kendi istekleri doğrultusunda dizayn ettirmek isteyen birçok insanın belli başlı hatalar yaptığını görmekteyiz. Peki nedir bu hatalar? Aşağıdaki yazımızda sizler için uzak durmanız gereken belli başlı tavsiyeler belirttik.

Bütçenizin yettiği en büyük karavanı almak zorunda değilsiniz.

Birçok insan bir karavana sahip olma hayalini genelde emeklilik sonrasına bıraktığı için bu süreye kadar belli başlı bir birikim yapar. Bu doğrultuda bazen birikiminiz size uygun olan araç maliyetinden daha fazla olabilir. İşte bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus bütçenizin yeterliliği değil size en uygun olan karavanı seçmek olacaktır. Geniş ve büyük araçların konforu diğerlerine kıyasla daha iyidir. Fakat kalabalık bir aileye sahip değilseniz büyük bir araç seçmeniz sizin için anlamsız olacaktır. Ayrıca büyük ve geniş araçların milli park vb. yerlerde park sıkıntısı vardır. Bu nedenle bütçenizin yettiği en büyük karavanı almaktansa size uygun olan en konforlu karavanı almak sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Yükünüzü taşıma kapasitesine sahip olan karavanı seçin!

Genelde en büyük karavanın en çok yük taşıma kapasitesine sahip olduğu düşünülür. Fakat bu yanılgı yanlıştır. Çünkü: karavanlar kendi özelliklerine ve konseptlerine göre tasarlandığı için bazen en büyük karavan en küçük karavana oranla daha az yük taşıyabilir. Bu noktada seçmiş olduğunuz veya yaptırmış olduğunuz karavanı yanınıza alacağınız eşyalar doğrultusunda uygun depolama alanına sahip olup olmadığına göre seçmeyi unutmayın😊.

 Aracınızın üzerinde çok fazla oynama yapmayın!

Karavan yapımında daha estetik durması açısından karavanın birçok bölümünün modifikasyona uğradığını bilmekteyiz. Fakat yaptıracak olduğunuz karavanınızda belli başlı hassas bölgelerin orijinalliğini korumak sizin için daha faydalı olacaktır. Öyle ki araç tavanının ve ön kaporta vb. hassas bölgelerin çok fazla modifikasyona uğraması olası bir kaza durumunda aracınızın çok fazla hasar almasına neden olacaktır. Bu nedenle karavan yapım sürecinde estetiklik dışında can güvenliğinizi de hesaba katarak karar vermeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Karavan almadan veya yaptırmadan önce kısa süreli kiralama yoluna başvurun!

Bir karavana sahip olmak çoğu insanın öncelikli hayalleri arasında yer almaktadır. Bu hayali gerçekleştirmek için harekete geçeceğiniz zaman acele etmemek sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Bu doğrultuda karavan almadan veya yaptırmadan önce kiralama yoluna başvurmanız ihtiyaçlarınızı belirleme noktasında çok faydalı olacaktır. Ve bu sayede sizin için tasarlanacak bir karavanın hangi ölçülerde ve hangi konseptlerde olacağı sorularına kiralama süresinde rahatlıkla cevap bulabileceksiniz. Ayrıca kiralama yolu sayesinde doğa hayatına uygunluğunuzu da test etme imkânı bulmuş olacaksınız.  

Sizlerde ihtiyaçlarınıza en uygun olan karavana sahip olmak istiyorsanız bize ulaşın!

Comments are closed.