Karadeniz Bölgesinde Karavan ile Gezilecek Yerler

Karadeniz sahilleri, karavanla karadeniz turu başlığı altında uzun uzadıya ele alacağımız bir konu. Blog yazılarımızı ve Instagram hesabımızı (instagram.com/lionsconceptgermany) takipte kalın.

Karagöl (Artvin)

Yürüyüşlere çıkıp ömrünüze ömür katacak bitki örtüsünün içinde mest olacağınız yerlerden biri Borçka. Burada karavanınızla restoran, duş tuvalet, temiz su vs. gibi ihtiyaçlarınızı karşılayarak güzel bir tatil yapacağınız bizim en gözde Karadeniz konumu. İçerisindeki tabiat parkı size orada bulunduğunuz süre boyunca ev sahipliği yapacak.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Milli parkın büyük bir bölümü Rize ili Çamlıhemşin ilçesi sınırları içinde küçük bir bölümü de Artvin ili Yusufeli ilçesi sınırları içinde kalmaktadır. 1994 yılında milli park ilan edilmiştir.

Yüksek dağ zirveleri çayırlar göller ve sık ormanlarıyla dikkat çeken Kaçkar Dağlarının batısındaki Fırtına Deresi ve doğusundaki Hemşin Deresi zengin bir flora ile kaplıdır. Bu bitki örtüsü karstik flora özelliğinde olup gerek alt flora gerekse üst flora endemik türleri içermektedir.

Türkiye’de orman güllerinin 3000 metreye ulaştığı tek yer burasıdır. Ülkemizde buzul izleriyle beraber aktüel buzlaşmanın birlikte görüldüğü ender yerlerden birisi de Kaçkar Dağları’dır. Bu sahada birçok buzullarla birlikte; buzul gölleri buzul vadileri sirkler ve mazeler bulunmaktadır. Fauna açısından da zengin olan Kaçkar Dağlarında ayrıca yayla yaşam kültürü devam ettirilmektedir.

Ovit Yaylası

İkizdere ilçesine yaklaşık 36 km. mesafedeki Ovit Yaylası ve çevresi  “Kış Turizmi Merkezi” ilan edilmiştir. Dağcılık ve trekking gibi aktivitelere uygun olan yayla önemli bir turizm potansiyeline sahiptir.

Gito Yaylası

Gito Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunmakta olup yaylaya Fırtına Vadisi’nin güney yönüne doğru uzanan manzaralı bir orman yolundan ulaşılır.

Yaylada  kendinizi bulutların üzerinde hissedebileceğiniz eşsiz doğasıyla bilinen bir yayladır. Burası  turizme  kazandırılmış noktalardan biri olup, ziyaretçilerine her adımda yeni  manzaralar sunar.

Küre Dağları Milli Parkı

2000 yılında koruma altına alınan Küre Dağları Kastamonu ve Bartın il sınırları içinde yer almakta. Milli park ve çevresinde çok sayıda kanyon, şelale, mağara, düden gibi coğrafi yapılar dikkat çekicidir.

Siz de hayallerinizdeki karavanı ürettirmek istiyorsanız bize ulaşın.

Comments are closed.