Yeni Proje

Ege Bölgesinde Karavanla Gezilecek Yerler

İzmir ve çevresi

İzmir, Ege Bölgesi’nde karavan kampı için en çok yer imkanı olan ilimiz. Bu bölgede karavancılar tarafından en çok tercih edilen yerler:

  • Çeşme Karaburun Urla bölgesi: İzmir’in en gözde fakat en pahalı tatil yerleri bu bölgede bulunuyor. Bu bölgede konaklama için gereksiz fazla bütçe ayırmak istemeyenler, bölgeyi karavanla gezmeyi çok mantıklı buluyor. Açıkçası sırf pahalı diye bu güzel yarımadayı gezmekten vazgeçmek yerine, karavanla gezilecek yerler listemize eklemek bizce de çok makul.

  • Seferihisar, Özdere: İzmir’in güneyinde bulunan bu sahiller, karavancıların sessiz sakin bir kamp yapmak için tercih ettikleri yerleden. Sosyal imkanları Çeşme ve çevresi kadar olmaması buraların nispeten daha az tercih edilmesini sağlıyor. Bu da sessiz sakin, doğa ve kendisi ile başbaşa kalmak isteyenler için en uygun yerler arasında. Daha az tercih edilmesi sizi güzelliği hakkında şüpheye düşürmesin. Tertemiz plajları mavi bayraklıdır ve orman kampı için uygun alanları bolca bulunur. Kampların hemen hepsi karavancılar için uygun; duş, temiz su ve elektrik imkanı da sunuluyor.

  • Eski Foça, Yeni Foça: İzmir’in eski ama sevimli beldesi Foça’da hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanları var. Bu alanların çoğunda elektrik mevcut, karavanınıza çekebiliyorsunuz. Tuvalet, duş şezlong gibi hizmetleri mevcut. Foça bölgesinde tercih edilen bir diğer yer olan İngiliz Burnu’nu da incelemenizi tavsiye ederiz.

Datça Yarımadası

Marmarisin popülerliğinden uzak ama doğal bitki örtüsü ve sahillerinin güzelliğine sahip olan Datça bir yarımada. Bu yüzden de yol üstü uğrak bir yer değil ve bakir kalmayı, sakinliği koruyabilmiş. Hem masmavi denizler hem yeşil mi yeşil ormanlarıyla Datça, Ege’bölgesinde karavanla gezilecek yerler arayan karavancılar için biçilmiş kaftan. Çünkü burada lüx oteller ve gösterişli tatil tesisleri yok. Bu da karavan kampı ve doğa severler için bulunmaz bir nimet.

Datça’da yapacağınız şey karavanınızı gözünüze kestirdiğiniz bir sahile çekmek, doğanın seslerine kulak verip kafa dinlemek , ve orman yürüyüşleri sonrası yorulup güzel, rahat bir uyku çekmek.

Dalyan

Muğla Dalyan, Fethiye ve Marmaris arasında Ortaca’da bulunan doğanın bize bir hediyesi. Kral Mezarları gibi tarihi yerler buranın ilk aşıklarının bizler olmadığımıza bir işaret. İztuzu Plajı Caretta Carettalara üreme ortamı sunarken bize de harika bir kamp alanı için ev sahipliği yapıyor. Karavanınızı hem göl hem deniz kenarına çekip isterseniz denizin keyfini çıkarabilir isterseniz de çamur banyosu ile vücudunuz için şifalı, ücretsiz bir kür yapabilirsiniz.

Marmaris

Marmaris ve çevresi tatil yapmak isteyenlerin ilk aklına gelen noktalardan biri. Yalnızca karavancılar değil, çadır kampı yapmak isteyenler, farklı tatil seçeneklerini değerlendirmek isteyen hereksin ortak noktası. Bu yüzden de hem lüx oteller hem kamp alanları hem de karavanla gezilecek yerler açısından hayli zengin.

Özellikle İnbükü Marmaris’in doğasını yansıtmasına karşın, kalabalığından uzak bir çadır kampı ve karavanla kamp için uygun. Market gibi ihtiyaçlarınız için merkezden biraz uzak olacağınız için hazırlıklı olmanız konusunda uyaralım. Bu durum çadır kampına nazaran sizi karavanla gezmek konusunda avantajlı yapıyor.

Kuşadası

Aydın Kuşadası turistik mekanları ile meşhur olmasına karşın karavanla gezilecek yerler konusunda da eksik sayılmaz. Kamp yerlerinde karavanınız ile de kalabileceğinizi düşünürsek yaz aylarındaki kalabalık dışında pek bir dezavantaja sahip değil . Plajları temiz ve kültür, tarih çeşitliliği ile karavanla gezip görmeniz gereken yerlerden Kuşadası.

Gökova

Gökova körfezi karavan, çadır kampı, bungalov evler gibi doğa kampı ve tatili için bir çok imkan sunan şahane bir konum. Ayrıca körfezin dört bir yanı karavanınızı çekip kendi başınıza tatil yapabileceğiniz, kafa dinleyebileceğiniz bağımsız alanlarla dolu.

Comments are closed.